
Mūrinių Fasadų Impregnavimas-Hidrofobija: Apsauga Ir Ilgaamžiškumas
Mūriniai fasadai yra ilgaamžės ir estetiškos pastatų konstrukcijos, tačiau laikui bėgant jie gali prarasti savo išvaizdą ir struktūrinį vientisumą dėl neigiamo aplinkos poveikio. Siekiant apsaugoti mūrą nuo drėgmės, purvo ir kitų veiksnių, vis dažniau naudojama speciali apsaugos priemonė – impregnavimas arba hidrofobinimas.
Kas yra impregnavimas?
Impregnavimas arba hidrofobinimas, tai procesas, kurio metu ant mūrinio paviršiaus, specialia graco įranga, padengiamas skystis apsaugantis nuo vandens, purvo, pelėsio ir kitų neigiamų aplinkos sąlygų. Impregnanto cheminė sudėtis leidžia jam giliai įsiskverbti į mūro poras ir suformuoti vandeniui atsparią dangą, kuri nepraleidžia drėgmės, tačiau leidžia fasadui „kvėpuoti“. Tai reiškia, kad vanduo ir drėgmė neprasiskverbia į fasadą iš išorės, tačiau viduje esanti drėgmė gali išgaruoti, todėl mūro konstrukcijos išlieka sausos.
Naudojant impregnantą, fasadai tampa atsparesni atmosferos poveikiui, UV spinduliams, teršalams ir net biologiniams veiksniams, tokiems kaip pelėsiai ar samanos. Taip pat impregnuoti fasadai ilgiau išlaiko savo estetinę išvaizdą, nes jų paviršius nesitepa taip greitai, o valymas tampa lengvesnis.
Kodėl reikia impregnuoti mūrinius fasadus?
Mūrinių fasadų imregnavimas neleidžia prasiskverbti vandeniui į mūrą, nes jis gali sukelti rimtų problemų, įskaitant struktūrinius pažeidimus, atsirandančius dėl užšalimo ir atšalimo ciklų. Šaltuoju metų laiku vanduo, prasiskverbęs į mūrą, gali užšalti, padidindamas tūrį ir sukeldamas įtrūkimus bei plyšius fasade. Ilgainiui tokie pažeidimai gali lemti didelius fasado remonto kaštus.
Be to, drėgna aplinka yra palanki pelėsių ir samanų augimui, kurie ne tik gadina estetinę fasado išvaizdą, bet ir kelia pavojų pastato konstrukcijai bei vidaus mikroklimatui. Impregnavimas apsaugo nuo šių problemų, sumažindamas drėgmės patekimą į mūrą ir tokiu būdu padidindamas fasado ilgaamžiškumą.
Dar vienas privalumas yra tai, kad impregnuoti fasadai yra atsparesni purvui, dulkių ir kitų teršalų kaupimuisi. Tai sumažina pastato priežiūros išlaidas, nes impregnuoti paviršiai yra lengviau valomi ir rečiau reikia atlikti fasado atnaujinimo darbus.
Impregnavimo kaina
Impregnavimo kaina gali skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip pastato dydis, fasado būklė, naudojamos medžiagos ir darbo sudėtingumas. Paprastai impregnavimo kainą lemia keli pagrindiniai kriterijai:
- Pastato dydis – kuo didesnis plotas, tuo daugiau impregnavimo medžiagos reikia, todėl kainuoja daugiau.
- Fasado būklė – jeigu fasadas jau yra pažeistas drėgmės ar pelėsių, prieš impregnavimą gali reikėti atlikti paruošiamuosius darbus, kurie taip pat prisideda prie galutinės kainos.
- Naudojamos medžiagos – impregnantų kokybė ir savybės taip pat skiriasi, todėl rinkoje yra įvairių produktų, kurių kainos gali svyruoti. Aukštos kokybės impregnantai, kurie ilgiau išlaiko savo efektyvumą, kainuoja daugiau.
- Darbo sąnaudos – priklauso nuo to, ar pasirenka atlikti darbą patys, ar kreipiasi į profesionalus. Profesionalios paslaugos gali kainuoti daugiau, tačiau garantuoja kokybišką darbą ir ilgesnį apsaugos laikotarpį.
Vidutiniškai impregnavimo kaina gali svyruoti nuo 5 iki 20 eurų už kvadratinį metrą, priklausomai nuo minėtų veiksnių. Nors tai gali atrodyti kaip reikšminga investicija, ilgainiui šis sprendimas padeda sutaupyti, nes apsaugo fasadą nuo didelių pažeidimų ir dažnų remonto darbų.
Apibendrinimas
Mūrinių fasadų impregnavimas yra svarbi pastato apsaugos priemonė, padedanti išlaikyti fasado ilgaamžiškumą, estetinę išvaizdą ir struktūrinį vientisumą. Impregnavimas apsaugo nuo drėgmės, purvo, pelėsių ir kitų veiksnių, galinčių neigiamai paveikti pastato būklę. Nors impregnavimo kaina gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, investicija į šią apsaugos priemonę dažniausiai atsiperka per ilgesnį laiką, nes sumažina priežiūros ir remonto kaštus.